در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
تور هاي گرجستان تور هاي گردشگري و لحظه آخري داخلي و خارجي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :موحديان
تاريخ: ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۴۹:۵۵

شناخت و آشنايي با تورهاي مهم ايران

شناخت و آشنايي با تورهاي مهم ايران

 

امروزه با توجه به مزيت هاي تور گردشگري استفاده از تورها بيشتر شده است و مردم ترجيح مي دهند كه سفرهاي خود را با تور انجام دهند برخي از تورها از طرفداران بيشتري برخوردار هستند كه به آن ها تورهاي مهم گفته مي شود، تورهاي مهم معمولا هم تورهاي داخلي را شامل مي شوند و هم تورهاي خارجي را، كه هر سال گردشگران بسياري از آن ها استفاده مي كنند. از تورهاي مهم در داخل كشور مي توانيم به تور مشهد، تور كيش و تور قشم اشاره كنيم و از تورهاي مهم خارجي نيز مي توانيم به تور تركيه، تور فرانسه، تور تايلند، تور ايتاليا و… اشاره كنيم، به همين دليل در اين مطلب سعي داريم كه تورهاي مهم را جهت آشنايي شما معرفي كنيم، پس در معرفي تورهاي مهم، همراه ما باشيد.

تور چيست؟

مطابق تعريفي كه سازمان جهاني جهانگردي در مورد تور انجام داده است تور معمولاً به سفري گفته مي شود كه از قبل تعيين شده و توسط آژانس هاي مسافري براي گردشگران و متقاضيان ارائه مي شود، تعريف ديگري كه مي توانيم از نگاه صنعت توريسم داشته باشيم، اين است كه عموما تورها به مجموعه اي از عناصر لازم و ملزوم براي يك سفر گفته مي شود كه مكمل همديگر هستند، عناصر زيادي در تور ها هستند كه با هم مرتبط هستند از جمله آن ها مي توانيم به محل هاي اقامت، حمل و نقل ، تغذيه، جاذبه هاي گردشگري و مجريان تور اشاره كنيم، به طور كلي مي توانيم بگوييم كه تور يك سفر دسته جمعي است كه امكانات آن از حمل و نقل تا محل اقامت و… توسط سازمان هاي مخصوص از جمله مجريان تور و آژانس هاي مسافرتي كه از اين نوع سازمان ها مي باشد، تامين مي شود.

انواع تور

تورها در انواع مختلفي هستند كه تنوع بسياري را شامل مي شوند و هر كدام ويژگي خاص خود را دارند، از جمله تورهاي مهم مي توانيم به تورهاي ذيل اشاره كنيم:

 •  تورهاي فرهنگي : اين تور بيشترين سهم را در بين تورها دارد و بسياري از تورهاي مهم نيز از تورهاي فرهنگي محسوب مي شوند، در اين تور مسافران براي بازديد از بناها، موزه ها، گالري هاي هنري نمايشگاه ها و… به كشور يا منطقه اي خاص سفر مي كنند.
 • تورهاي سلامت: گروهي از مسافران براي استفاده از تسهيلات پزشكي خاص كه هم مراقبت و هم درمان را شامل مي شود به كشوري كه خدمات مناسب را ارائه مي دهد، سفر مي كنند.
 • تورهاي طبيعت گردي: يكي ديگر از مواردي است كه تورهاي مهم بيشتر، براي آن استفاده مي شود، اين تورها به منظور بازديد از جاذبه هاي طبيعي انجام مي گيرد كه ممكن هدف هاي مختلفي از جمله هدف علمي داشته باشد.
 • تورهاي مذهبي: يكي از تورهايي است كه در كشور ما و كشورهاي مسلمانان، مشتريان زيادي دارد و همان طور كه از نام آن مشخص است براي زيارت و بازديد از اماكن مذهبي انجام مي گيرد.

از ديگر انواع تورها مي توانيم به تورهاي ورزشي، تجاري، قومي و… اشاره كنيم كه هركدام براي اهداف خاصي انجام مي گيرند.

تورهاي داخلي

تورها به توجه به مقصد سفرشان به دونوع خارجي و داخلي تقسيم مي شوند، تورهاي خارجي همانطور كه از نام آن ها مشخص است به منظور سفر به كشورهاي خارجي است، در مقابل تورهاي داخلي به تورهايي گفته مي شود كه هدف از آن بازديد از جاذبه ها و مناطق ديدني داخلي است، يعني به شهرها و استان هاي ايران انجام مي پذيرد، از مهم ترين تورهاي داخلي مي توانيم به تور مشهد مقدس كه بيشتر اهميت مذهبي و فرهنگي دارد و به تور جزيره كيش و تور گردشگري قشم كه بيشتر اهميت طبيعت گردي دارند اشاره كنيم، قيمت تورهاي داخلي از نظر مقصد و نوع بسته توريستي با همديگر متفاوت است براي مثال قيمت تور هاي كيش با تورهاي مشهد تفاوت دارد و حتي در بين تورهاي مشهد به عنوان مثال تور لحظه آخري مشهد هوايي با تور معمولي مشهد متفاوت است و قيمت ارزانتري دارد.

تور اروپا

از تورهاي مهم كه در بين مردم ايران محبوبيت دارد تور اروپاست، قاره سبز اروپا، مكان هاي بسيار ديدني و جذابي را دارد كه هر گردشگر علاقمندي را به سوي خود جذب مي كند، تور گردشگري ارمنستان در مرز ايران يكي از تورهاي پرطرفدار در سال هاي اخير در كشور ما بوده است، تور تركيه، تور هاي قبرس و تور صوفيه بلغارستان نيز از ديگر تورهاي مهم هستند، در اروپاي غربي تور اسپانيا و تور فرانسه و بازديد از شهر پارس عروس اروپا و ديدن بناهاي تاريخي اسپانيا بسيار لذت بخش است،

در جنوب اروپا ديدن ايتاليا به همراه شهر ونيز و آثار ديدني و برج هاي مختلف خالي از لطف نخواهد بود، قيمت تورهاي اروپا براي كشورهاي مختلف متفاوت است براي مثال هزينه تور مسافرتي به ايتاليا با قيمت تور اسپانيا  متفاوت است و حتي شما  در صورتي كه در اينترنت خوب جست و جو كنيد، مي توانيد تور اروپا ارزان قيمت را هم پيدا كنيد، براي نمونه ممكن است كه از شانس شما تور فرانسه قيمت مناسب را هم به دست بياوريد.

تور تركيه

تورهاي كشور همسايه تركيه هميشه از تورهاي مهم و پر مشتري مردم ايران بوده است، از تورهاي مهم كشور تركيه كه ساليانه مسافران زيادي از كشوري مختلف از آن بهره مي برند مي توانيم به تور هاي آنتاليا، تورهاي كوش آداسي و تورهاي استانبول اشاره كنيم، آنتاليا به خودي خود و تنها به عنوان مركز گردشگري تركيه ناميده مي شود، بندر كوش آداسي نيز هميشه مسافراني را از ايران دارد و به راحتي مي توان از اين بندر به جزيره زيباي ساموس يونان با قايق موتوري حركت كرد، شهر استانبول هم به عنوان يك شهر تاريخي و فرهنگي هميشه مدنظر توريست ها بوده است، اين شهر از برترين شهرهاي گردشگري جهان از لحاظ ميزان گردشگر مي باشد. قيمت تورهاي شهرهاي مختلف تركيه با هم متفاوت است قيمت تور كوش آداسي نسبت به قيمت تور آنتاليا متفاوت است، در اكثر موارد تورهايي براي كشور تركيه وجود دارد كه از قيمت نسبتا مناسبي نسبت به قيمت هاي معمولي برخوردار هستند، تور لحظه اخر استانبول كه از نظر قيمت بسيار مناسب مي باشد، از اين نوع تورهاست.

تور دبي

از جمله تورهاي مهم تور هاي دبي است، تورهاي دبي در سال هاي اخير در بين مردم ايران طرفداران زيادي را پيدا كرده است، از آنجا كه دبي به شهري مدرن تبديل شده است جاذبه هاي توريستي بسيار جالبي در آن ايجاد شده است كه شايد در آسيا بي نظير است. دبي به عنوان بزرگترين شهر امارات به عنوان شهر آسمان خراش ها نيز معروف است و چندين مورد از آسمان خراش هاي زيباي دنيا را دارد كه با آن ها معماري پيشگام خود را در معرض نمايش گذاشته است.

شهر دبي هر ساله در ماه ژانويه يك جشنواره خريد دارد كه كل شهر را تبديل به يك فروشگاه بزرگ مي كند و معمولا اين فستيوال از همه جاي دنيا گردشگر جذب مي كند.

تور چين

امروزه چين به واسطه رشد اقتصادش به يكي از قطب هاي اقتصادي جهان تبديل شده است و صنعت توريسم اين كشور نيز رشد چشمگيري داشته است، از آن رو تور چين نيز از تورهاي مهم محسوب مي شود. با تور چين در واقع شما در يكي از قديمي ترين تمدن هاي جهان حاضر مي شويد، بر اساس بررسي ها قدمت تمدن چين به هفت هزار سال پيش بر مي گردد و كاوش ها نشان مي دهد كه تمدن ابتدائي در چين در كنار رودهاي يانگ تسه شكل گرفته است.

در سفر  به چين، شكي نيست كه به ديدن ديوار تاريخي چين خواهيد رفت، در نظر داشته باشيد كه بهترين شهراي توريستي چين شهرهي پكن، گوانگجو و شانگهاي هستند، البته مناطق و روستاهاي بسياري نيز وجود دارند كه از نظر تاريخي مهم هستند.

تورهاي چين با توجه به نوع بسته توريستي قيمت هاي متفاوتي را دارند و اگر شما كمي در اينترنت و سايت ما جست و جو كنيد به تور لحظه آخري برخورد خواهيد كرد كه شايد تور چين ارزان قيمت را هم شامل شود.

تور گرجستان

تور هاي گرجستان نيز از ديگر تورهاي مهم محسوب مي شود، خاصيت تورهاي مهم از جمله تور گرجستان اين است كه انتخاب را براي مسافران جديد راحت تر مي كند، گرجستان يك كشور اوراسيايي است، جغرافيا اين كشور به گونه اي است كه قسمتي از آن در قاره اروپا و بخشي از آن نيز در قاره آسيا قرار دارد.

اگر در بين تورهاي مهم تور گرجستان را انتخاب كرده ايد  حتما به جاذبه هاي گردشگري و ديدني هاي اين كشور از جمله قلعه ناريكالا، كوه كازبك، شهر سنگي اوپليستيخه، كليساي ترينيتي گرگتي، متسختا، تفليس و … سر بزنيد و از سفر به اين كشور لذت ببريد.

تور تايلند

از ديگر تورهاي مهم نيز مي توانيم به تور تايلند اشاره كنيم البته در كشور تايلند تور پوكت و پاتايا از تورهاي مهم و منحصر به فردي محسوب مي شوند كه هر ساله توريست هاي زيادي را به خود جذب مي كنند، جزيره پوكت در جنوب غربي كشور تايلند واقع است و به گفته خيلي از علاقه مندان گردشگري از افسانه اي ترين مناطق توريستي جهان مي باشد، شهر پاتايا نيز در ساحل شرقي تايلند واقع شده است اگر در بين تورهاي مهم شهر پاتايا را انتخاب كرديد حتما به جزيره مرجان، آكواريوم و دنياي زير آب، كوه بودا، باغ وحش ببرها، باغ استوايي، موزه ريپلي، تور گيبون و … سر بزنيد.

در داخل كشور و در بين تورهاي مهم از جمله تورهاي تايلند مجري تور تايلند را دارند و شما مي توانيد از خدمات آن ها استفاده كنيد.

تور آذربايجان

تور آذربايجان نيز يكي ديگر از تورهاي مهم براي مردم ايران است كه معمولاً با توجه به نزديكي و مناسب بودن قيمت هاي آن، سفرهاي زيادي را به اين كشور انجام مي دهند، اگر مي خواهيد در طول مسير از كشور آذربايجان و شهرهاي آن لذت ببريد حتما تور زميني آذربايجان را انتخاب كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]